När det är dags för den klassiska tävlingen Aces Krytrium i polska Bydgoszcz kommer vi att få se en häftig duell mellan Artem Laguta och Bartosz Zmarzlik.
Tävlingen brukar bjuda på ett starkt startfält och så ser det även ut att bli i år. Under onsdagen släpptes de första namnen som är klara för tävlingen.
Precis som under 2024 så kommer Bartosz Zmarzlik och Artem Laguta att köra tävlingen. De två andra förarna som är klara Szymon Wozniak och Krzysztof Buczkowski.
Tävlingen körs 30 mars och är en av de starkare försäsongstävlingarna.
Redaktionen
foto: Erik Kruse
Vi skulle uppskatta oerhört mycket om ALLA läsare ville stötta sidan med tio kronor i månaden. Arbetet med sidan medför en del utgifter och vi lägger mycket tid på den. Hjälpen från er läsare är ovärderlig. På sikt avgör det om sidan hamnar bakom betalvägg eller inte. Tack på förhand! Swish: 123 090 82 36
[…] Zmarzlik mot Laguta i klassiska tävlingen […]