Här är han: Rospiggarna har presenterad sin nya svensk

- Annons -Annons för ESS Play

– Det kommer förändringar, kanske redan snart. Så sa Mikael Teurnberg gällande svensksidan under gårdagen. Och så blev det.

- Annons -

Under onsdaglunchen kom beskedet. Rospiggarna agerar och plockar in Smedernas Anton Jansson.

– Vi ser det som en bra möjlighet både för Smedernas och Antons framtid, skriver Smederna på sin Facebooksida.

Anton Jansson ansluter till Rospiggarna som ett lån. Hur långt lånet är har inte kommunicerats, men enligt Norrtelje Tidning sträcker det sig fram till sommaren.

”THJ” briljerade och prisades: ”Svårt att sätta en känsla på det här”
- Annons -

Redaktionen
foto: Erik Kruse
Vi skulle uppskatta oerhört mycket om ALLA läsare ville stötta sidan med tio kronor i månaden. Arbetet med sidan medför en del utgifter och vi lägger mycket tid på den. Hjälpen från er läsare är ovärderlig. På sikt avgör det om sidan hamnar bakom betalvägg eller inte. Tack på förhand! Swish: 123 090 82 36 Bankgiro: 5631–7373

Kära läsare! Vi ser att många uppskattar sidan, men ändå är det bara några få procent som swishar en tia i månaden. Vi önskar att alla som läser regelbundet bidrar – det skulle göra stor skillnad. Arbetet tar mycket tid och innebär en del kostnader. En tia från respektive läsare hjälper oss att utveckla och hålla sidan levande.
Tack på förhand!
Swish: 123 090 82 36
Bankgiro: 5631–7373

Senaste artiklarna

- Annons -