Polacken förlänger med Piraterna

- Annons -Annons för ESS Play

Idag presenterade Piraterna på sin facebooksida att man gjort klart med sin första förare inför 2022. Det blir polacken Jakub Jamrog som fortsätter i klubben.

- Annons -

Från klubbens sida är man nöjd med förlängningen. Lagledare Daniel Davidsson säger till klubbens facebooksida att han tycker att det är välförtjänt. Daniel tycker att han har hanterat det väldig bra med alla nya banor in Sverige.

Jakub är även nöjd själv. Han säger till Facebooksidan att han trivs med allt i klubben och vill stanna där många år.

Hans snitt i Sverige är 1.540.

- Annons -

Piraterna 2022
Jakub Jamrog 1.540

Adam Holman
foto: Erik Kruse

Kära läsare! Vi ser att många uppskattar sidan, men ändå är det bara några få procent som swishar en tia i månaden. Vi önskar att alla som läser regelbundet bidrar – det skulle göra stor skillnad. Arbetet tar mycket tid och innebär en del kostnader. En tia från respektive läsare hjälper oss att utveckla och hålla sidan levande.
Tack på förhand!
Swish: 123 090 82 36
Bankgiro: 5631–7373

Senaste artiklarna

- Annons -